Čačak 94 slavio u Pančevu protiv Tamiša

8
903

ČAČAK – Košarkaši Čačka 94 upisali su prvu pobedu u ovogodišnjem KLS šampionatu. Čačani su u 2. kolu bili bolji od Tamiša i slavili u Pančevu rezultatom 91:86.

Gostujući tim dobro je otvorio utakmicu, iz minuta u minut povećavao prednost, tako da je nakon prvih 20 minuta bilo je 19 razlike za izabranije Đorđa Mićića. Posebno raspoložen u ovom periodu bio je Dodić sa 15 postignutih poena.

Međutim, u trećem kvartalu Tamiš je zaigrao bolje i spustio prednost gostiju na 10 poena prednosti, a da meč koliko-toliko dobije na neizvesnosti potrudili su se momci iz Pančeva na dva minuta pre kraja kada su zaostatak smanjili na minus šest.

To je bilo sve što su uspelio da urade, pošto su košarkaši Čačka 94 ipak bez većih problema odbili sve napade domaćina.

Na ovom meču videlo se koliko je Pulijam nedostajao ekipi na otvaranju sezone protiv Zlatibora. Amerikanac je odigrao odlično, postigao je 16 poena (šut iz igre 5/6) i imao 6 asistencija za indeks 27. Isti broj poena postigao je Dumić, Dodić je dodao 15, Pešaković i Nerandžić po 9, Kul i Lakić po 7, a Stajčić i Pantić po 6.

U poraženom timu najefikasniji je bio Kojadinović sa 20 koševa.

U narednom kolu Čačak 94 dočekuje Novi Pazar.

Izvor: Morava info