Istorijski uspeh bodi bilding i fitnes reprezentacije Srbije

0
381

Na Evropskom prvenstvu u bodi bildingu i fitnesu, održanom od 4. do 9. maja u španskom gradu Santa Suzani, reprezentacija Srbije osvojila je 12 medalja u 12 kategorija.

Na takmičenju je učestvovalo 1.200 takmičara iz 35 Evropskih zemalja, koji su se nadmetali u 43kategorije.

Ovo je najveći uspeh u istoriji bodi bildinga i fitnesa u Srbiji i Jugoslaviji, dugoj 65 godina. Do sada smo u proseku osvajali dve do tri medalje na evropskim i svetskim prvenstvima, a sada su naši takmičari osvojili 12 medalja u 12 kategorija, i to dve zlatne, šest srebrnih i četiri bronzana odličja – izjavio je Goran Ivanović, predsednik SSBBFBFA.