Juniori Borca bili blizu trijumfa protiv lidera, ali Mega ipak ostala jedina neporažena ekipa

0
236

ČAČAK – Juniori Borca odigrali su odličan meč protiv jedine neporažene ekipe u prvenstvu, ali su ipak poraženi u Hali kraj Morave od ekipe Mege rezultatom 85:82.

Utakmica je odlučena u dramatičnoj završnici, a Čačani su bili u veoma dobroj poziciji sve do poslednjeg minuta.

Štaviše, izabranici Miloša Pejanovića imali su prednost od devet poena razlike na počeku poslednje četvrtine, ali je favorizovani protivnik u poslednjih deset minuta pokazao zašto je jedini sastav koji u prethodna 22 kola nije zabeležio nijedan poraz.

Za svega tri minuta preokrenuli su rezultat, ali se juniori Borca nisu predavali. Radović i Krunić bili su ključni igrači domaćeg tima u periodu kada se lomio rezultat. Kada je medić na dva minuta do kraka doveo Borac u vođstvo, mnogi su pomislili da ni iznenađenje nije isključeno. Ipak, Solomun je sa tri vezana poena, od kojih je jedan bio sa linije za slobodna bacanja, doneo radost svojoj ekipi.

Ivković je u domaćem timu postigao 20 poena i bio najefikasniji pojedinac. Popović je dodao 14, Radović 13, a Bugarčić 11 poena.

Kod gostiju Sibi je zabeležio 22, Nikolić 19, a Srzentić 18 poena.

Borac je sada na učinku od 12 pobeda i devet poraza.

Izvor: Morava info