Juniori Dinamika lako do pobede u dvorani kraj Morave

0
708

ČAČAK – U 3. kolu Roda juniorske lige Srbije u dvorani kraj Morave sastali su se domaći Borac i gostujući Dinamik. Na koncu velike borbe, koja je vođena tokom čitavog susreta, pobedu je zabeležio beogradski tim, koji je trijumfovao rezultatom 71:88 (14:20; 18:30; 15:22; 24:16).

Obe ekipe šuterski pristojno otvaraju meč, tako da se na početku okršaja činilo da će duel biti poprilično efikasan. Doduše, u tom nadmetanju malo više uspeha imao je Dinamik, barem u uvodna dva minuta. Ali nakon ukradene lopte i sjajnog zakucavanja Maričića domaćin je zaigrao još energičnije, pa je na parketu dvorane kraj Morave igrana zaista zanimljiva i kvalitetna košarka. Istina, tokom dobrog dela deonice Dinamik je vodio, ali je Borac poenima Ćurčića i Obućine uspeo da malo smanji zaostatak. Ali je pred kraj četvrtine Dinamik ponovo stekao solidnu prednost od šest poena (14:20). Bolja kontrola skoka, ali i preciznije izvođenje slobodnih bacanja, dali su rezultat gostima.

Otvaranje drugog dela igre protekao je u znaku Dinamika. Tada je sastav iz Beograda stekao plus osam (16:24). Ali baš kao u prvoj četvrtini, ponovo je zakucavanje Maričića probudilo uspavani Borac. Ali taman što se učinilo da domaćin može do preokreta, gosti su vrlo brzo i lako pobegli na plus 13 (22:35). Razume se, trener Tomić je pozvao minut odmora kako bi podelio nekoliko saveta svojim izabranicima. Ali taj potez nije doneo neku veliku promenu. Štaviše, pred sam kraj prvog poluvremena gosti su imali maksimalnih +22 (28:50). Sve u svemu, Dinamik je daleko zadovoljniji otišao na veliki odmor.

Sa nekoliko grešaka na obe strane terena započelo je drugo poluvreme. Iz takvog ritma prvi se izvukao Dinamik, koji je trojkom Medarevića nastavio tamo gde je stao u drugoj deonici. Na njega se nadovezalo još nekoliko saigrača, pa su gosti po prvi put imali +34 (32:66). Očita nemoć Borca može se shvatiti ukoliko se zna da za pet minuta domaćin nije spustio loptu na dno mrežice. Tek je pogodak Obućine za tri prekinuo sušu Borca. Ali pošto Čačani nisu mnogo promenili pristup, Dinamik je nastavio da dominira. Jedino što je Borac uspeo bilo je da malo smanji deficit, a u tom poslu najviše zasluga imao je Krupniković sa osam vezanih poena.

Odlučujući deo igre Borac je zaigrao na sve ili ništa. Drugačije nije ni mogao, jer je zaostajao za Dinamikom velikih 25 poena (47:72). Dobru rolu iz treće Krupniković je nastavio i u četvrtoj, pa je pogotkom za tri dodatno probudio svoj tim. Njegov primer sledio je Obućina, pa je posle dužeg vremna zaostatak Borca pao ispod 20 koševa (53:72). Bilo je očito da Čačani igraju sa mnogo više energije, što se odrazilo i na rezultat. Ali nakon tri minuta letargije i Dinamik se vratio u meč. Uspeli su gosti za zbiju svoje redove i da spreče da se domaćin potpuno vrati u utakmicu. Istina, prišao je u jednom momentu Borac na minus 14 (69:83), ali to je bilo sve. Do poslednjeg zvuka sirene Dinamik je igrao dovoljno dobro kako bi osigurao pobedu, zahvaljujući kojoj je iz Čačka otišao sa dva vredna boda.

Trener juniorskog tabora Borca Dejan Tomić veruje da će njegov tim biti sve bolji kako vreme bude odmicalo.

Čestitam ekipi Dinamika na dobroj igri i pobedi. Što se nas tiče, spremali smo se za ovu utakmicu, dobro smo znali šta nas očekuje. Pokušali smo da se prilagodimo igri protivnika. Ključ je bio prvo poluvreme, tu smo izgubili utakmicu. Nismo imali rešenje za njihov skok. Dinamik je u prvih 20 minuta stekao solidnu zalihu, a mi smo u nastavku samo pokušavali da smanjimo zaostatak. Donekle, to nam je uspelo u drugom poluvremenu, kada smo ubacili dosta trojki, a i igrali smo kvalitetnije u odbrani. Naravno, to nije bilo dovoljno da ugrozimo Dinamik, koji je dobro selektiran. Idemo dalje, ovaj tim je u procesu stvaranja i rada. Siguran sam da će u jednom trenutku sve doći na svoje mesto i da će ovaj juniorski tim igrati mnogo bolje. Ima kvalitet i potencijal, samo je potrebno vreme – rekao je Dejan Tomić.

MVP igrač u redovima Borca bio je Luka Raković. Nakon meča on je ukratko izjavio sledeće:

Utakmicu smo veoma loše otvorili. Nismo se najbolje snašli, naročito u skoku, pa nas je Dinamik nadjačao u tom segmentu igre. U drugom poluvremenu smo pokušali to da ublažimo, ali smo samo donekle uspeli. Čestitam Dinamiku na pobedi, a nama ostaje da nastavimo da treniramo i spremamo se za naredne utakmice – kazao je Luka Raković.

Borac: Ćurčić 14, Nikolić, Krupniković 14, Raković 12, Kaplarević, Tasić, Vučićević, Bačarević 6, Zlatanović 5, Obućina 12, Pantelić 4, Maričić 4.

Dinamik VIP PAY: Milijašević 6, Stefanović 18, Zimonjić 21, Svetozarević 9, Ristić, Mali, Ciani 20, Medarević 6, Joksović, Galić 6, Malešević, Dabović 2.

Izvor: Kablarnet, N. Minović

Prethodni članakNovi ministar građevinarstva u prvoj kontroli radova na deonici autoputa Preljina – Požega
Sledeći članakTiodorović: Najteža situacija u Beogradu, zabrinjavajuće i u Čačku