Kadeti Borca nakon preokreta slavili u Beogradu protiv Dinamika

0
387
Povreda: Matija Milošević

ČAČAK – Kadeti Borca ostvarili su veoma važnu pobedu na gostovanju u Beogradu protiv ekipe Dinamika rezultatom 72:68.

Izabranici Vladimira Zlatanovića dobro su otvorili meč, poveli u prvoj četvrtini šest poena razlike. Međutim, u drugom kvartalu nastupila je potpuna dominacija Beograđana, koji tu deonicu rešavaju u svoju korist rezultatom 26:12.

Treća četvrtina bila je u potpunosti ravnopravna, a Dinamik u završnih 10 minuta ulazi za plus 9. Zaigrali su tada mladi Čačani angažovanije i čvršće, a rezultat takvog pristupa video se polovinom četvrtine kada zahvaljujući tri precizna šuta sa linije za slobodna bacanja Vasiljević donosi prednost od 60:58.

Tada se rasplamsala prava borba na terenu, Matija Milošević sa pet vezanih poena, a potom i Vuk Radović održavaju minimalnu prednost čačanskog tima. U samoj završnici, igrači Borca imali su više koncentracije, a Đorđe M. Ćurčić na 40 sekundi do krajka pogotkom sa linije penala postavlja konačan rezultat i donosi vrednu pobedu svojoj ekipi.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio plejmejker Matija Milošević sa 18 poena. Uz to je imao po 6 skokova i asistencija. Pavle Nikolić je imao dabl-dabl učinak – 14 poena i 12 skokova. Konstantin Popović dodao je 12, a Đorđe Ćurčić još 10 koševa.

U narednom kolu Borac je ponovo gost, ovoga puta ekipi Konstantina u Nišu.

Izvor: Morava info