Kadeti Borca savladali drugoplasirani tim na tabeli

0
629

ČAČAK – Kadeti Borca savladali su danas u Hali kraj Morave ekipu Dinamika u zaostaloj utakmici 12. kola Triglav kadetske lige Srbije. Konačan rezultat bio je 87:83 za mlade Čačane.

Izabranici Vladimira Zlatanovića slavili su nakon preokreta, budući da su Beograđani na poluvremenu imali prednost od 9 poena razlike.

Zaigrali su igrači čačanskog tima bolje i angažovanije u nastavku, ali je Dinamik odolevao i održavao prednost. Jedan od boljih u redovima gostiju bio je u tim trenucima Čačanin Ratko Obradović, koji je prošle sezone nastupao za Čačak 94. Ipak, trojkom Savičića, Borac je pred odlučujuću deonicu prešao na svega tri poena razlike.

Košarkaši Borca polovinom poslednje četvrtine na krilima Radovića prelaze u vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja meča.

Petar Radović pružio je još jednu izuzetnu partiju. Postigao je 40 poena (8/12 šut za tri poena) za indeks 37. Odličan je bio Miloš Petrović sa 15 poena i 6 skokova, dok je Klenkovski postigao 11 poena. Krunić je dodao 8, Savičić 6, a Đorđević 5 poena.

Kod gostiju Prelević je postigao 25, a Rastko Obradović 15 poena.

Nakon 13 odigranih utakmica Borac ima učinak od pet pobeda i osam poraza. Značajno je napomenuti da je Dinamik danas dožive tek treći ovosezonski poraz.

Borac u narednom kolu dočekuje Vojvodinu.

Izvor: Morava info

Prethodni članakEvo kakvo je stanje povređenih u požaru u vojnoj fabrici u Lučanima