Novi most na putu Mrčajevci – Mršinci neće moći da bude izgrađen za manje od godinu i po dana

9
2308

ČAČAK – Novi most koji povezuje Mrčajevce i Mršince ne može biti izgrađen za manje od godinu i po dana.

To je na konferenciji za novinare, povodom sedme godišnjice aktuelnog saziva lokalne vlasti, izjavio gradonačelnik Čačka Milun Todorović.

Na mestu mosta dužine 98 metara koji se pre nekoliko dana urušio, gde je brza voda, gde je veliki raspon, nema mesta za izgradnju pontonskog mosta kao prelaznog rešenja. Imali smo dva sastanka sa predstavnicima Vojske Srbije i “Srbijavoda“, i za sada imamo tri opcije. Da se grade nove konstrukcije, nizvodno nekih 400 metara ili uzvodno takođe 500 metara. To će inženjeri odlučiti, imamo mogućnost od 35 metara raspona i to će biti manja nosivost do četiri tone, a moći će da saobraćaju samo traktori, putnička vozila i pešaci. On je potreban zbog mnogo posla koje očekuje ove ljude na leto i jesen. Sam projekat i izgradnja mosta ne može se završiti pre godinu i po dana – naglasio je Todorović.

Most koji povezuje Mrčajevce i Mršince i dalje Slatinu, srušio se u subotu ujutru usred obilnih padavina i bujičnih poplava.

Todorović je naveo da je grad od resornog ministarstva dobio 500 miliona dinara. Od tog novca urađen je projekat rekonstrukcije, a izvođač radova obavio je sve neophodne pripreme za sanaciju i čekao da vodostaj Zapadne Morave opadne kako bi radovi na rekonstrukciji mogli da počnu. U međuvremenu, most se urušio.

Dobićemo dodatna sredstva za izgradnju novog mosta – istakao je gradonačelnik Čačka.

Izvor: Morava info

Prethodni članakU subotu i nedelju “Festival zdravog duha“ u Ovčarsko-kablarskoj klisuri
Sledeći članakPriređena svečanost u čast 144 čačanskih vukovaca

9 KOMENTARA

  1. Ozbiljniji traktor je težak preko 4 tone. A i to bez prikolice i tereta na prikolici. Ne oru baš svi sa Fergusonom od 2,5 tona.
    Moj Renault 782-4 je težak 6,7 tona.
    Za koga prave taj most?

  2. LJUDI PA MOSTOVISE SE RUŠE JER SU.ODAVNO NAPRAVLJENI KAO PRIVREMENA REŠENJA I UMESTO DASE PRAVE NOVI NEOPHODNI ASVALTIRAJUSE PUTEVI I PRAVE MOSTIVI PO SELIMA SHENICE I PAZARA DO NJIVA U VOJVODINI A UKIDAJU U ČACANSKOJ OPSTINI INAKO IH TREBA PET DO ZABLAĆA KAO NA VIDOVSKOM DELU DASE SPOJI SA MEDUVRŠJEM INAPRAVI PRILAZ MANASTIRIMA I MAGISTRALOM ZA MORE .

  3. Kinezi bi ga napravili za sedam dana njima treba godinu ipo sramota.Što duže traju radovi bolja ugradnja 😉

  4. Dajte ljudi ima mnogo zeleznickih i metalnih mostova u Srbiji koje nemaju nikakvu funkciju…pa prvi je stari zeleznicki most u Čačku….. Trpajte to da ljudi funkionisu normalno.. Ako Milun kaze 1 i po god za most-…to znaci 3 god minimum….. pa most koji je se srusio je izgradjen za nekoliko meseci i to pre 40 god

  5. UKLIKO SE NE POSTAVI PONTOMSKI MOST U SLEDECIH SEDAM DANA IDEMO ORGANIZOVANO ZAUSTAVLJAMO IBARSKU MAGISTRALU …I TRAZIMO OSTAVKU TODOROVICA … I SAMOZVANOG PRESEDNIKA MZ.MRCAJEVCI…

  6. Kako ovu vlast ne služi sreca, pa to ti je. Taman nešto da počnu da rade, kad se pojave hodočasnici, kiša, oluja, bujica … i pokvare im planove. A, tako imaju lepu strukturu izvornih zanimanja, ma milina Božija. Eto, u svojim redovima imaju i veterinare i fotografe i kelnere i lubeničare, tapetare, šintere, limare i šta sve ne. Rekao bi čovek, ništa ih ne može iznenaditi, ali im se nešto ne da, pa to ti je. U subotu srušeni most izgradila im mrska JNA 1987.godine, za tri meseca, a njima sada treba, uz sav moguci razvoj nauke i tehnike, koji se u međuvremenu desio, punih 18 meseci. No dobro, valja razumeti te razloge, jer u to vreme nije bilo stogodišnjih voda i ovakve naopake opozicije, koja im traži dlaku u jajetu. Srušio se most, pa Bože moj, pa šta, što kazao.vođa, bice napravljen novi, samo što nije, za godinu i po dana ili možda dve. A do tada, u red građanine pokorni i nemoj nekome da je palo na pamet da se buni

    • Onaj u O. Banji samo što nisu zabranili za korišćenje i srušio se a ovaj samo što nisu počeli da ga popravljaju i srušio se. Onaj u Jančićima ne mogu ni ogradu da postave. Ali zato prostoriju za fizičko su otvorili čim je prestala kiša i prokišnjavanje, sa 6 meseci kašnjenja.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here